Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bylinky

Všechny léčivé byliny nejsou neškodné !!!. Mnohé mají vedlejší účinky. Některé léčivé byliny mají nejlepší účinek, když je jíme ČERSTVÉ syrové nebo vařené : šalvěj, bezinkový květ, salát - řeřicha, mladé pampelišky, špenát - kopřivy, medvědí česnek.
Vždy pracujeme s trpělivostí a láskou nikdy ne pod tlakem času !! Používáme smaltovaný hrnec a dřevěné lžíce, k řezání potřeby z bílého kovu. Každá bylina má jiné vlastnosti a účinky, její síla může být závislá jak na samotné konkrétní rostlince,  tak na individualitě uživatele.

                        !!!

 

                                                       Zber

 

Roční období
jaro - listy, kořeny, listy u mladé rostliny, květy
léto - semena a plody, listy u mladé rostlinky, květy
podzim - kořeny

Nejlepší denní čas

kořeny - ráno a večer

listy - dopoledne, když oschne rosa

květy - svítí-li sluce, musí se plně rozvinout a nesmí být před odkvětem (síla menší)
semena a plody - po celý den, nejsou tak citlivé  - vyhnout největšímu polednímu horku.

                                                      Sušení

Rostliny  se suší na stinných místech na papíře - častěji obracet. Rostliny sklizené za přibývajícího měsíce by měly při sušení získat i něco z ubývajícího měsíce.
Není nutné sušit jednotlivé části rostlin zvlášť. (majoránka, libeček, tymián, petržel) - svázat do kytice a pověsit na stinné místo.
Nikdy nesušte byliny v mikrovlnné troubě !!! Tento druh záření může jejich chemické látky přeměnit na jiné substance. Není-li to nezbytné, nesnažte se proces jakkoliv urychlit, například sušením nad topením a nebo v elektrické troubě. v prašných prostorách je sušte odkryté jen dokud nebudou dokonale suché alespoň na povrchní omak (24 hod) a pak dosoušejte pod hedvábným šátkem, volně přehozeným.

                                                Skladování

Pro malé množství bylin a krátkodobé uložení jsou vhodné plátěné pytlíčky. Pro uchování na delší dobu jsou vhodné skleněné či porcelánové dózy, byliny v nich mají být pevně uzavřené aby neunikalo aroma a NESMÍ BÝT VYSTAVENY SLUNCI.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář