Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psychometria

Psychometrie.

I. DEFINICE.

Psychometrie jest schopnost, kterou mají někteří lidé obzvláště dánu, takže dovedou poznati dotykem věcí hlavní události, jež stihly tuto věc.

Poznámka. Každý člověk je více nebo méně psycho-metrem. Psychometrie jest prvním a nejjednodušším stupněm osobní magie.

II. ZPŮSOB.

Vezmi nějaký předmět do pravé ruky a přidrž jej na čele.

Zavři oči a čekej. Za několik okamžiků — zvláště dovedeme-li udržeti mozek bez myšlenek, uvědomíme si událost, jež je pro nás cizí, nezažitá: uvidíme, co zažil tento předmět.

III. PRAXE.

Psychometrické zkušenosti dosáhneme vytržením.

Konej pokusy v tutéž hodinu po stejnou dobu.

Uchyl se do tmy nebo do pološera, abys nebyl rušen.

Nejlepším cvičením jest opatřiti si dopisy nebo poštovní lístky od známých osob; pak je smíchej a klaď je postupné na své čelo·maje oči zavřeny.

Jest nutno setrvati asi 5 minut u každého předmětu. Ani stopy nesmíš míti po netrpělivosti, nýbrž chovej se tiše a měj mysl bez myšlenek.

Za nějakou chvíli uzříš tvořiti se nějaký obraz před tvými zraky: jest to jeden z těch, jež zažila osoba, která psala tento dopis nebo lístek (na př. světnice, v níž byl psán, místo, kde podala dopis poštou atd.); obrazy jsou bez barvy a zpočátku nepřesné; avšak cvikem se stávají přesnějšími a osoby určitějšími.

Za nějakou dobu delší nebo kratší podle stupně schopnosti cvičencovy stává se člověk dokonalým psychometrem, to znamená, že vidí obraz jasný a přesný hned při prvním styku s dopisem nebo poštovním lístkem.

Pak se pokračuje se všemi druhy předmětů, a potom i se starými předměty, abychom spatřili staré civilisace.

(Dht.)

Pozn. Cvičení psychometrická jsou absolutně bez nebezpečí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář