Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lapač snov

LAPAČ SNOV

 
 
K čemu lapač snů asi každý ví a pokud ne, odvodí si to od názvu. má sloužit k tomu, aby se nám nezdály noční můry a my mohli v klidu spát až do rána, kdy se probudíme s výbornou náladou a pocitem, že je všechno v pořádku - pokud tedy nevstáváme do školy, ale to je vedlejší :). Lapače snů se samozřejmě dají koupit, ale pokud si ho vyrobíte samy, dáte do toho své usilý a měl by být účinější.
 
Co k výrobě budeme potřebovat?
- Nějaký kusek tenké větvičky, musí to být dobře ohybatelná větev, protože kdyby ne, ihned by nám praskla.
- Kousek nějaké stužky, barva záleží na vás, použijte tu, kterou máte rádi, nebo kůži, nebo bavlnku (s tou si to chce ale vyhrát a celý kruh potom pracně obmotat).
- Bavlnku, ze které uháčkujete, nebo nějakým jiným způsobem vytvoříte střed - tedy pavučinu, do které se noční můry zachytí. Není zlý nápad do pavučiny zaplést i pár korálků, jako znamení, že se tam opravdu věci zachytávají - jako na pavoukově síti :).
- Peříčka, která symbolizují spojení s vaším strážným andělem, který nad vámi neustále bdí a dohlédne i na to, aby se k vám noční můry nedostaly a zachytily se právě v lapači snů.
- Nakonec nějaký kousek kožené šňůrky, nebo šńůrky z jiného materiálu.

Postup výroby tu pracne vysvětlovat nebudu, protože snad každý, podle obrázku, vidí, co musí udělat. Větvičku vytvarovat do kruhu a na jejích koncích svázat, aby držela, připevnit provázek na zavěšení, obmotat materiálem který jste si vybrali, připevnit středovou pavučinu, připevnit peříčka a je hotovo. Pak stačí zavěsit lapač snů nad místo, kde spíte a v klidu si užít spánek :)

Tu obrázok na výrobu --->

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář